Szombathelyen reggel 6.30 perctől tartottak ellenőrzést az egyenruhások. A munkába, vagy éppen hazafelé igyekvő kerékpárosok egy része a közvilágításra, és az autósok lámpáira bízza magát. Van akinek egyáltalán nincsen fényjelző berendezés a biciklijén.
A vasi rendőrök most a megye több pontján egyelőre csak figyelmeztetik a kora reggeli és a késő délutáni órákban a világítás nélkül biciklizőket. A balesetek megelőzése érdekében pedig több mint 300 láthatósági mellényt osztanak ki a kerékpárosoknak.
Polgár Zoltán - r.őrnagy, Közlekedésrendészeti Osztály, VMRFK
"Éves szinten 50-60 kerékpáros balesetünk van. Ebből 5-6-nál mutatható ki a lámpa nem használata. Elsősorban a haladási irányt, tehát szabálytalanul kanyarodnak a kerékpárosok, vagy elsőbbséget nem adnak meg."
A régi dinamós világítás nem megbízható, hiszen ha nedves a kerékpár gumija, már nem működik megfelelően. A kivilágítatlanul közlekedő biciklisek nem csak önmagukat veszélyeztetik. Most csak figyelmeztetés, később azonban helyszíni bírság jár a szabálytalankodóknak.





























