A bíróság épületének második emeletén mindössze hét, kisebb-nagyobb irodában dolgoznak a Vas Megyei Főügyészség, a Szombathelyi Ügyészség és a Nyomozó Ügyészség munkatársai. Nemrégiben itt járt dr. Kovács Tamás legfőbb ügyész, akit a munkát nehezítő körülményekről is tájékoztattak. A főállamügyész szerint is nagy itt a zsúfoltság, így azt ígérte, a jövő évi költségvetést megismerve a vasi főügyészség helyzetén elsőként szeretnének javítani.
Dr. Szabó Csaba - főügyész, Vas Megyei Főügyészség
M"egkaptuk a volt földhivatal épületét. A tervezés már lezajlott, reméljük, hogy a jövő évi költségvetés lehetővé teszi az épület átalakítási és az ehhez szükséges kivitelezési munkák megtörténjenek."
Ebbe az épületbe költözhet tehát a tervek szerint a városi és a nyomozó ügyészség. Itt lehetőség lesz az európai szintű elhelyezésre, például kihallgató és felismertető helyiséget is ki fognak alakítani. A kivitelezést várhatóan 2007. második felében pályáztatják meg.





























