Hírek

Téli gumikat kaptak a mentők

2007. január 08., 15:25
Téli gumikat kaptak ajándékba a szombathelyi mentők. Egy biztosító társaság 160 ezer forintot adományozott a szervezetnek, amelyből egy helyi gumiszerviztől önköltségi áron két mentőgépkocsit tudtak felszerelni téli gumiabroncsokkal.

Most már jöhet az igazi tél, mondta Márovics Pál, a szombathelyi mentőállomás vezetője, mikor köszönetet mondott a biztosító társaság képviselőjének az ajándékért. Eddig az eset- és a rohamkocsin volt téligumi, most két mentőgépkocsit is fel tudtak szerelni új, jó minőségű gumiabronccsal.

Márovics Pál - mb. kirendeltségvezető mentőtiszt, OMSZ Vas Megyei Mentőszervezet
"Ez nagyban megkönnyíti, hogy télen a beteget minél gyorsabban és biztonságosabban megközelíthessük."

A kirendeltségvezető azt is elmondta, hogy egészségügyi műszerek és például a jobb tájékozódás érdekében GPS, azaz helymeghatározó rendszer tekintetében is szívesen fogadnának felajánlásokat. Híradónk úgy tudja, hogy a mentőszolgálatnál a létszámleépítés befejeződött. A Vas Megyei Szervezettől a 10 %-os eredeti elképzelésekkel ellentétben a dolgozók 6 %-át küldték el.

Gubás Gabi Agora Szombathely