Hírek

Drágul a kenyér

2007. január 16., 13:38
"Mindennapi kenyerünk" drágábban. Február elejétől mélyebben nyúlhatunk a zsebünkbe, ha péksüteményt vagy kenyeret vásárolunk az üzletekben. A sütőipari cégek legalább egyötödével emelnék áraikat a jővő hónapban.

Az egyik gazdasági napilap információi szerint a hazai malomipar még ebben a hónapban öt-hét százalékos emelést hajt végre. Így a legtöbbet vásárolt félbarna és fehér kenyér kilója a 200 forintot is elérheti. Az elmúlt évek tapasztalatai azt mutatják, sok sütőipari cég nem bírta a versenyt, így többszáz vállalkozás hagyott fel a kemencemeleg áru értékesítésével.

Az általunk megkérdezett néhány Szombathely környéki pékség egyelőre nem tervezi a drágítást. Egyre többen pedig inkább otthon sütik ki a kenyérnek való tésztát, szerintük ugyanis az olcsóbb.

Gubás Gabi Agora Szombathely