Hírek

Igényelhető a gyógyszertár támogatás

2007. január 24., 12:51
A gyógyszerköltségek csökkentésére nemcsak az Egészségbiztosítási Pénztár, hanem az önkormányzat is tud segítséget adni a rászorulóknak. A közgyógyellátásra való jogosultság megállapítása mellett lehetőség van átmeneti segély igénylésére is. Erre tavaly közel 6 millió forintot fordított az önkormányzat. Ha a kérelmező a jogszabályi feltételeknek megfelel, minden esetben kap támogatást.

Hittl Brigitta kisfiának, Kristófnak a történetét pénteki Híradónkból ismerhették meg. A most 6 éves kisfiú súlyos betegségben szenved. Csak a gyógyszerköltségek elérik a 40 ezer forintot, ebből mintegy 8 ezer forint csak a dobozdíj. Az 5 tagú család egy kerestből él, így minden segítségre szükségük van. Egy igénylőlap kitöltésével kaphatnak támogatást az OEP-től, évente egy alkalommal, maximum 50 ezer forintot, a pénztár méltányossági keretéből. De nemcsak ők.

Dr. Szép Flórián, igazgató - OEP Vas Megyei Igazgatósága
"Akinek a jövedelme alacsony, és a család egy főre jutó jövedelme nem éri el minimumnyugdíj kétszeresét, illetve a gyógyszerköltsége magas, meghaladja a jövedelem 15%-át, akkor gyógyszerköltség támogatásért folyamodhat."

Tavaly 741-en igényeltek az OEP-től ilyen támogatást, és körülbelül 540-en kaptak is. De nemcsak az Egészségbiztosító tud segíteni, hanem az önkormányzatnak is vannak lehetőségei. Akik közgyógyellátásra nem jogosultak, azok átmeneti segélyt igényelhetnek a gyógyszerköltségek csökkentésére. Ezt tavaly több mint 900-an tették meg. Az önkormányzat 5,5 millió forintot fordított erre a támogatásra.

 

Gubás Gabi Agora Szombathely