Hírek

Kisebb mértékben fogy a magyar

2007. január 24., 12:52
Az országoshoz hasonlóan tavaly Vas megyében is kedvezően alakultak a népesedési folyamatok. Az eddig rendelkezésünkre álló információk alapján az első három negyedévben csökkent a halálozások száma, viszont több gyerek született a megyében. Szombathelyen is lassult a népességfogyás.

A statisztikai hivatal adataiból kiderül, hogy kissé emelkedett az élve születések száma és jelentős mértékben csökkent a halálozásoké 2006-ban. A legtöbb gyermek évek óta a tavaszi, nyári hónapokban születik, míg az őszi, téli hónapkban halnak meg többen.

Az első háromnegyed éves jelentés szerint 1 701 gyermek látta meg a napvilágot és 2 526-an hunytak el. A természetes fogyásból adódóan az országoshoz hasonlóan megyénkben is egyötödével mérséklődött a népességfogyás üteme.

Szombathelyen is hasonló tendenciát mutatnak az adatok. Igaz, itt a korábbi évekhez képest csökkent a születések száma is. Tavaly, az eddigi adatok szerint 547 gyerek jött a világra, majdnem kétszázzal kevesebb mint a korábbi években. Ugyanakkor kevesebben is haltak meg, 681-en. A népességfogyás üteme kissé lelassult.

Gubás Gabi Agora Szombathely