Hírek

Sikeres évet zárt a határőrség

2007. február 08., 16:19
2006 több szempontból is jelentős volt a Szombathelyi Határőr Igazgatóság számára: a legfontosabb, hogy az elképzelések ellenére mégsem szüntették meg a tavaly több jubileumot is ünneplő szervezetet. Az eredményeket tekintve pedig az eddigi legsikeresebb évet zárták – hangzott el a mai értékelő sajtótájékoztatón.

A térségben megduplázódott a jogsértéseket elkövetők száma. Ezek egyharmada kapcsolódott az illegális migrációhoz. 20 %-kal csökkent az embercsempészések száma, és átalakult a módja. A Szombathelyi Határőr Igazgatóság munkatársai 9 esetben több mint 300 külföldit fogtak el, akiket kamionokban, valamilyen áru közé bújtatva akartak a határon átjuttatni. Bár az utóbbi öt évben majdnem felére csökkent az Igazgatóságon dolgozók száma, maradt tennivaló erre az évre is.

Csáfordi József - hőr. dandártábornok, ig., Szombathelyi Határőr Igazgatóság
"Sokrétű a feladat: Schengen, a határátkelőhelyekről való levonulás, és ezek akadálymentesítése."

Tavaly kezdődött az osztrák-magyar közös járőrözés a határterületen, és több  kistelepülésen új határátlépési pontot nyitottak. Ez a kör áprilisban újabbakkal bővül. A sajtótájékoztatón Béndek József országos parancsnok a határőrség és a rendőrség integrációjáról elmondta, hogy az reális alternatíva.

Béndek József - hőr. altábornagy, a Határőrség országos parancsnoka
"Megcsináltuk a koncepciót, az államreform bizottság is elfogadta, és most kezdődött a kidolgozó munka. Ha sikerül törvényt módosítani, akkor 2008. január 1-re ezt az integrációt meg lehet csinálni."

Az is elhangzott, hogy a két szervezet között a sok hasonlóság mellett nagy a különbség. A határőrség struktúrája már most is régiós. Béndek József szerint politikai döntés lesz, hogy hol működik majd a rendészet regionális központja.


 

Gubás Gabi Agora Szombathely