Az úgynevezett "tisztító-túra" résztvevői szeombaton reggel 9 órakor az Emlékmű mögötti parkolóból indulnak és ha idejük engedi, nemcsak a gyalogúton, hanem az út melletti árkokban is összegyűjtik a hulladékot. Ehhez a Városgazdálkodási Vállalat zsákokat, kesztyűket és szemétszállító teherautót is biztosít a szervezőknek.
Hűtőszekrény- és ágymaradványok, üvegek, papírok, ágnyesedék, vagyis töménytelen mennyiségű szemét fogadja a Parkerdőbe látogatókat, futókat, természetkedvelőket.
Unger Péter - szervező
"Itt az út mellett is több helyen észre lehet venni, hogy vagy a kiskerttulajdonosok, vagy a városból valaki rendszeresen kiviszi oda az összegyűjtött háztartási szemetét és egyszerűen otthagyja az út mellett, de nem beszélve arról, hogy még hűtőszekrényt meg TV-t is fel lehet lelni ezen a területen."
A terület nagyobbik része -270 hektár- a Szombathelyi Erdészeti Rt., másik része az Önkormányzat kezelésében van. Az erdőgazdaság munkatársai egy évben kétszer, tavasszal és ősszel takarítanak a Parkerdőben.
Pernesz Balázs - erdőművelési előadó, Szombathelyi Erdészeti Rt.
"Ez minden évben több száz ezer forintba kerül és sajnos az egész területet nem is tudjuk takarítani, mert a beljebb lévő, az erdő közepén fekvő területekre nem jut se idő, se pénz a megtisztításra."
Lakézi Gábortól, a Városfejlesztési Osztály vezetőjétől megtudtuk, hogy az Önkormányzat sem elegendő apparátussal, sem erőforrással nem rendelkezik a terület tisztítására. Próbálkoztak már konténerek kihelyezésével is, de azok egy nap alatt megteltek hulladékkal, hiszen a városból is sokan ide szállították a szemetet. Jelenleg még nincs valódi megoldás a Parkerdő állandó tisztántartására.





























