A cég már február vége óta nem fizetett mintegy nyolcezer ügyfelének, ezért - a szerződésekben is biztosított lehetőséggel élve - három hónapra felfüggesztették a kifizetéseket.
Körmendi Ákos február óta az IL Ferro Kft. tulajdonosa és ügyvezetője. Mint mondta, akkor elrendelte a szerződések átfogó vizsgálatát, és pénzügyi tevékenység átvilágítását, ami még zajlik. Megerősítette, hogy június elején mintegy 300 millió forintot kell kifizetniük, és reményét fejezte ki, hogy a meglévő és új reklámozó cégek befizetéseiből ezt teljesíteni tudják.
Körmendi Ákos visszautasította azokat a vádakat, hogy a cég tevékenysége piramisjáték lenne, mivel az autósok által befizetett egyszeri regisztrációs díj mellett bevételt jelent a reklámozó cégek pénze is, míg ezekkel szemben az autósok számára - normális ügymenet esetében - kifizetéseket teljesítenek.
Forrás: www.mfor.hu





























