Hírek

Mi lenne, ha lenne repülőterünk?

2007. május 09., 14:06
Év végére valósulhat meg az az uniós program, amelynek célja, hogy a benne részt vevő vidéki repülőterek egy európai szövetségbe tömörüljenek. A projektet gondozó Régiófókusz Kht. mai sajtótájékoztatóján elhangzott: a Nyugat-dunántúli régió és Vas megye gazdaságát is fellendítené, ha Szombathely körzetében megvalósulna egy modern, konferenciaközponttal is rendelkező közepes kapacitású légikikötő.

Az Európai Unió egy Interreg pályázaton 1,6 millió eurót biztosított a "Regionális repterek együttműködése a regionális fejlesztésért" című projektre. A 8 ország partnerségében megvalósuló program a repterek környezetének gazdasági fejlődését vizsgálja, annak esetleges megvalósulása után. A Régiófókusz Kht. másfél éve gondozza a régióra eső 300 ezer eurónyi rész felhasználását.

Huftlesz Mihály - ügyvezető Régiófókusz Kht.
"A cél, hogy megvizsgáljuk, van-e létjogosultsága egy reptérnek a régióban. Hatástanulmányt készítettünk, szüksége van-e a régiónak és a megyének erre."

A program nem tartalmaz infrastrukturális fejlesztést, elsősorban a befektetők figyelmét kívánja felhívni egy regionális, teher- és személyszállításra egyaránt alkalmas repülőtér fontosságára. Magyarországon kívül 7 európai ország kapott feladatot Görögországtól egészen Ukrajnáig.

Lazáry Mátyás - projektmenedzser Régiófókusz Kht.
"Eddig csak nemzetközi repterek tömörültek európai szövetségbe, ez az első alkalom, hogy kis repterek is összefognak."

A szakemberek szerint a repülőtérnek a Szombathely-Gérce-Szeleste háromszögön belül kellene megvalósulnia. A megvalósíthatósági tanulmány és a piackutatás már elkészült, a várható logisztikai összefüggések feltárása is folyamatban van. A program 2008 végéig tart.


 

Gubás Gabi Agora Szombathely