Hírek

Fát ültetett Sólyom László a kámoni arborétumban

2007. május 15., 16:21
Országjáró körútjának szombathelyi állomására érkezett ma a köztársasági elnök. Sólyom László délelőtt Kőszegen megtekintette a Természetvédelmi Látogatóközpontot és egy rövid sétát tett előbb a Chernel- majd a Kámoni arborétumban.

Sólyom László mai szombathelyi látogatásakor a Kámoni arborétumban járt. Országjáró körútjának helyi állomásán egy rövid sétát tett kísérőivel, valamint a város és a megye megjelent képviselőivel a botanikus kertben. Sólyom László köztársasági elnök az 1956 emlékére ideültetett 54 tuját és az emléktáblát tekintette meg. A növényeket Bánó István, az arborétum egykori vezetője 1957 tavaszától kezdve nevelgette.

Az ültetési hagyományokat folytatva ma az államfő is gondoskodott a kertbővítésről. Sólyom László egy őshonos magyar fát, lisztes berkenyét ültetett el a Kámoni arborétumban, amelyet az égi áldás öntözött meg. A köztársasági elnök délután az Őrségbe látogatott el. Rövid őriszentpéteri tartózkodás után Szentgotthárdon számol be a sajtó képviselőinek a folyószennyezésről és az osztrák ipari parkba tervezett hulladékégetőműről.

Gubás Gabi Agora Szombathely