Hírek

11 országban zártak be délben a postahivatalok

2007. június 06., 15:53
Sztrájk miatt zárva volt a Kossuth Lajos utcai 1-es posta ma dél és 13 óra között. A postai dolgozók az uniós kollégákkal közös akcióval a szervezet 2009-es teljes liberalizációja ellen tiltakoztak.

Akik ebédidőben akarták intézni ügyeiket, ma a hivatal előtt bosszankodtak. Az országban 20 helyen sztrájkoltak a postások csatlakozva az európai érdekvédelmi tömörülés felhívásához. Minden magyar nagyvárosban, így Szombathelyen is kitették a zárva táblát a legnagyobb postahivatalokban.

A 2009-re tervezett ágazati piacnyitás ellen tiltakoztak ilyen módon. Magyarországon kívül 11 európai ország csatlakozott az akcióhoz, mellyel azt kívánták elérni, hogy halasszák 2012-re a liberalizációt, hogy az ágazatban tevékenykedők fel tudjanak készülni a piacnyitásra.

 

Gubás Gabi Agora Szombathely