Évek óta nem tudnak felvenni ügyeletes orvost a mentőszolgáltanál, bár van szabad státuszuk. A háziorvosok így beosztás alapján, rotációban látják el ezt a feladatot, sokszor úgy, hogy saját rendelésük előtt vagy után pihenő nélkül mennek az ügyeletre. A mostani szerződésmódosítás eredményeként legalább a bérüket időben megkaphatják.
Dr. Czeglédy Csaba - alpolgármester
"Beépítettük a szerződésbe azt, hogy meddig kell az orvosok bérét kifizetnie a mentőszolgálatnak, hiszen az önkormányzat támogatása folyamatosan érkezik, az önkormányzat hibájából soha nem maradt el még fizetés."
Szeptemberben az egészségügyi bizottság és a közgyűlés is újra foglalkozik a témával, megnézik, teljesültek-e az ígéretek.
Dr. Puskás Tivadar - vezető főorvos, OMSZ Ny-d-i Regionális Mentőszervezet
"Időben megkapják a kollégák a pénzüket. Ez fontos volt. A szociális körülményeket is sikerült valamelyest javítani."
A háziorvosok viszont egyre kisebb létszámmal látják el ugyanazt a feladatot, a gyerekorvosoknál a legroszabb a helyzet. Ők abban bíznak, hogy a kórházból elbocsátott kollégák az ügyeleten találhatnak állást, részben megoldva ezzel az orvoshiányt.





























