Hírek

Macskák gyülekezőhelye lett a temető

2007. július 03., 13:01
Macskákat kínoznak a Szent Márton temető hátsó részében az egyik közelben lakó idős nő állítása szerint. Csejthey Klára évtizedek óta eteti a környéken élő macskákat, mert úgy érzi, nélküle éhen halnának. Sokak szerint éppen emiatt szaporodnak túl a cicák a sírkert területén. Az állatbarát hölgy naponta jár ki az állatokhoz, ahol gyakorta lát megkínzott macskákat.

A szombathelyi nő azért kereste meg szerkesztőségünket, mert abban bízik, hogy az illetékesek segítenek megoldani a macskaügyet.

Csejthey Klára cicákat etet a Szent Márton temető hátsó területén. A napi etetés időpontját már jól tudják a macskák. Az idős nő 27 éve gondoskodik a környéken élő állatokról. Ez azonban túlszaporulathoz vezetett.

Néhány évvel ezelőtt például 95 macskához járt ki ide a sírkertbe, akkor azonban külföldi állatmenhelyek segítői vitték el őket. A szombathelyi állatbarát hölgy azt állítja, a temetőben gyakran lát megkínzott kedvenceket.

Csejthey Klára
"Amikor hívom a szerencsétlen állatot, az felmetszett hassal húzza maga után a veséjét, belét, akkor a kismacskát nyakánál fogva felakasszák és felrakják a bokrokra mint a szaloncukrot."

Csejthey Klára azt szeretné, hogy a temetőt gyakrabban ellenőrizze a rendőrség és a polgárőrség, amelyre az önkormányzattól ígéretet is kaptunk. Azzal viszont sokan nem értenek egyet, hogy a macskákat a sírkertben eteti az idős hölgy, ő azonban  azt állítja, hogy ezzel a lakótelepen élőknek is segít, hiszen az ottani egereket az ő cicái fogják el.