A kiküldött 12 ezer levél 40%-a kerülhetett olyan személyekhez, akik eddig a szürke vagy a fekete gazdaságban tevékenykedtek, így utánuk senki sem fizetett járulékot. Meglepő módon azonban olyanoknak is küldött értesítést a pénztár, akik eddig úgy gondolták, hogy van érvényes biztosításuk. Ide tartozik sok gyesen lévő, belügyminisztériumi alkalmazott és MÁV nyugdíjas.
Szép Flórián - igazgató, OEP Vas megyei Igazgatósága
"Gondot okoz sokszor ezeknek az embereknek, hogy mit kell tenniük. Elég azonban, ha csak visszaküldik kitöltve a borítékban található adatlapot és mi a továbbiakban rendezzük a jogviszonyt."
Tehát az ügyfeleknek nem kell egyztetniük azzal a szervvel, aki biztosításukat fizeti, ezt elvégzi a egészségbiztosító. 2008 január elsejéig csak adminisztratív következményei vannak a biztosítás hiányának, utána azonban már fizetni kell az egészségügyi ellátásért annak, aki után nem fizetnek járulékot.





























