Hírek

Betörők, orvvadászok - egyikük hivatásos határőr

2007. augusztus 02., 08:59
Aranyban utazott az a betörőbanda, amelyiket a körmendi rendőrök a napokban forró nyomos üldözés után egy zalai benzinkútnál fogtak el. A társaság több mint 20 helyre tört be, de – mint kiderült – nem csak ez volt a számlájukon. Egyikük egy orvvadász bandának is oszlopos tagja. A szövevényes ügyben eddig már öten vannak előzetes letartóztatásban, ketten pedig szabadlábon védekeznek. A részletekről tegnap tartottak sajtótájékoztatót a Körmendi Rendőrkapitányságon.

Nem hozott szerencsét a 13-i dátum a betörőbandának. Júniusban ugyanis ezen a napon - bár több milliót zsákmányoltak egy mikosszéplaki családi házból - a körmendi rendőrök forró nyomos üldözés után elfogták őket. Előkerült az arany, az értékpapír és a készpénz is, a házkutatás során pedig még zálogcédulákra is bukkantak a nyomozók. A három fős társaság körmendi tagjánál pedig még egyebet is találtak.

Szendrődi Barnabás - r.alezredes, a Körmendi Rendőrkapitányság vezetője
"Az őhozzá tartozó egyik lakásban került lefoglalásra egy fotóalbum, ebben a fotókon több személy volt nagy értékű vadak társaságában."

A rendőrök a fotók helyszíneit és a szereplőit is azonosították. Így jutottak el egy söptei és egy másik körmendi férfihoz, akik ugyan rendelkeztek vadász- és fegyvertartási engedéllyel, de a vadakat illegálisan lőtték ki, sőt még a vadásztársaság beíró könyveit is meghamisították. A több helyszínen tartott házkutatásokon több tucat trófea került elő. A rapsicok a vadásztársaságnak több milliós kárt okoztak.

K.J-ről, az ügy második körmendi gyanúsítottjáról kiderült, hivatásos határőr. Ellene az orvvadászaton és a lopáson kívül lőszerrel való visszaélés miatt is folyik eljárás. A nála talált töltények ugyanis a rendvédelmi szerveknél rendszeresített lőfegyverbe valók. A szálak egy másik betörőduóhoz is elvezettek. A két gersekaráti férfi  hétvégi házakat fosztogatott.


 

Gubás Gabi Agora Szombathely