Hírek

Vízvezetékcsere a Rohonci úton

2007. augusztus 07., 15:18
Egy 30 éves acélcsövet cserélnek, és az ahhoz kapcsolódó bekötéseket végzik a Vasivíz Zrt. szakemberei a Rohonci úton. A munkálatok még több hétig eltartanak. A régi vezetéket a fák gyökerei folyamatosan rongálták, gyakoriak voltak a csőtörések, akadozott a vízellátás: ezért vált egyre sürgetőbbé a pótlás.

A Vasivíz Zrt. szakemberei ottjártunkkor éppen a Rohonci út közepén munkálkodnak. A következő hetekben az autósok kénytelenek lesznek elviselni az ezzel járó kellemetlenségeket, bár a társaság igyekszik a kevésbé forgalmas éjszakai órákra és hétvégére időzíteni a munka dandárját.

A város vízvezetékhálózata felerészben elavult azbeszt-cement csövekből áll, ezek cseréje folyamatos: most a Rohonci és Szűrcsapó utcák kereszteződése alatti csomópontot építik. Az úttal párhuzamosan, mindkét oldalon egy 200-as csövet fektetnek le, új nyomvonalon, és körülbelül egy-másfél méteres mélységben, az egyes házakhoz vezető bekötéseket is kialakítják. Több tolózárat építenek be, így a jövőben egy csőtörés esetén csak az érintett szakaszon kell elzárni a vizet.

Az új vezeték majdnem 1800 lakás vízellátását fogja biztosítani. Néhány héten belül befejezik a munkálatokat, ezalatt csak kisebb vízszünetekre kell számítaniuk a lakóknak. A beruházás költsége 4-5 millió forint. Az új Rohonci úti vezetéken fertőtlenítés és vízminőség-vizsgálat után indulhat meg a vízszolgáltatás.


 

Gubás Gabi Agora Szombathely