A termékvisszahívások 478 kiskereskedőt és 156 vendéglátó-ipari egységet érintettek. Összesen a hatóság 291 tételt vetetett le a polcról 112 tonna mennyiségben.
Az ellenőrzések során 26 esetben szabott ki a hatóság bírságot 20,4 millió forint értékben, többnyire késlekedő vagy elmulasztott adatszolgáltatás, valamint hamis adatok miatt.
A laboratóriumi vizsgálatok 15 millió forintba kerültek. A jogszabályok értelmében ezeknek a vizsgálatoknak költségeit az élelmiszeripari vállalkozásoknak meg kell téríteniük.
Nehezíti a vizsgálatokat, hogy egyre több élelmiszerfajtát forgalmaznak országszerte. Amíg 1990-ben mintegy 5 ezer féle élelmiszert lehetett beszerezni Magyarországon, addig ma közel 61 ezer félét. Az EU-ban az élelmiszerek köre 80 ezer termékből áll, világszerte 220 ezerből." (stop.hu)