Hírek

Utazási kedvezmény - A bejáróknak megéri

2007. szeptember 07., 09:46
Szeptember elsejétől ismét változott az egyetemisták és főiskolások utazási támogatása. A képzőintézmény és a lakóhely között ugyanis 90%-os kedvezményű bérleteket vásárolhatnak a diákok. Ez mind a MÁV-START, mind a GyESEV, mind pedig a Volán esetében érvényes.

Már a legújabb Frissítő is foglalkozik a megváltozott utazási kedvezménnyel. A BDF hallgatóinak 85%-a ugyanis nem szombathelyi. Őket érinti ez a változás. Úgy tűnik, egyelőre mégsem használják ki ezt a kedvezményt.

Tóth Katalain
"Nemesszalókon lakok, de csak hétvégén megyek haza. Ugyanannyiba kerül hétvégente a hazautazásom, mintha bérletet vennék. Nekem tehát nem kedvezmény."

A Vasi Volán Zrt. tavaly mintegy 100.000 diákbérletet adott el. Azt nem tudni, hogy ebből mennyien voltak a felsőoktatási hallgatók. A legtöbb bérletet a II. és a III. övezetben, azaz 5-10 illetve 10-15 km közötti távolságra vásárolták. Azok a főiskolások, akik ekkora távolságról ingáznak, mindenképpen jól járnak.

Gazdag Gábor - forgalmi osztályvezető, Vasi Volán Zrt.
"A II. és III. övezetben tartozó bérletek 2600 ft-ról 800 ft-ra, 3220 ft-ról, 990 ft-ra csökkennek."

A MÁV-nál arra számítanak, hogy több bérletet adnak majd el a kedvezménynek köszönhetően. Szerintük azok a diákok járnak majd jól ezzel a lehetőséggel, akik közelebb laknak a képzőintézményhez.

Szalai András - területi személyszállítási vezető, MÁV-START Zrt.
"A szeptember elsejei változás a rövidtávra bérletet vásárlóknak lesz kedvezőbb, azaz a napi rendszerességgel bejáróknak. A 67,5% helyett megkapják a 90%-ot, tehát elsősorban ők fogják igénybe venni ezt a bérletet."


 

Gubás Gabi Agora Szombathely