Kevesebb mint egy perc és néhány mozdulat csupán - sokan mégis elmulasztják bekapcsolni nemcsak a saját, hanem gyermekük életét is védő biztonsági övet. A rendőrség tapasztalatai szerint jóval kevesebben használják ezt a passzív védőeszközt, mint kellene. Lakott területen a gépjárművel közlekedők 40, azon kívül pedig 35 %-a nem kapcsolja be az övet. Szerencsére a gyermekbiztonsági rendszerek alkalmazásánál sokkal jobb a helyzet.
Rónai András - rendőr alezredes, közlekedésrendészeti osztályvezető, Szombathelyi Rendőrkapitányság
"A rendőrségi törvény alapján helyszíni bírságolhatunk, illetve feljelenthetünk, ha szabálysértést észlelünk. A mostani akció arról szólt, hogy mivel nem látjuk a figyelmeztetés hatékonyságát, inkább a bírságot javasolták kiszabni."
A passzív biztonsági eszközökkel bizonyítottan csökkenthető a baleseteknél a sérülések foka. A gyermekbiztonsági rendszerek, az öv használatának vizsgálatát előtérbe helyező európai közlekedési akció három napig tartott. Talán a hírverésnek is köszönhetően sokkal kevesebb, napi három-négy öv nélkül autózót bírságoltak meg a rendőrök.





























