Az Európai Unió tagállamaiban, a közösségekben dolgozó ápolók, kórházi dolgozók és tanárok, nevelők csaknem 60 százaléka oltatja be magát influenza ellen, míg Magyarországon, ugyanezen, területen dolgozók közül alig 35 %. Pedig ők azok, akik a leginkább veszélyezettek közé tartoznak a gyerekeken és az időskorúakon kívül.
Vas megyében a rendelkezésre álló 17 ezer vakcina nagy részét már beadták a háziorvosok, ám még mindig elegendő mennyiségű védőoltás áll rendelkezésre Szombathely és Kőszeg térségében. Magyarországon az elmúlt hetekben már találtak az influenza „A" vírusával fertőzött pacienst, ám eddig Vas megyében nem azonosították a betegséget.
Dr. Stánitz Éva - városi tisztifőorvos
"Influenza járvány jelenleg nincs, de kétségtelen, hogy a felső-légúti fertőző betegségek száma megsokszorozódott."
Az elmúlt napokban a háziorvosi rendelők zsúfolásig megteltek, ám a szakemberek szerint a java még hátravan.
Dr. Varga József - belgyógyász, háziorvos:
"A felső-légúti hurutos betegségek természete olyan, hogy az igazi vírus-szaporodás még csak most kezdődik."
Azok, akik izomfájdalommal, fejfájással és köhögéssel járó magas lázzal küszködnek, feltétlenül keressék fel háziorvosukat, és ha lehet, ne menjenek közösségbe - ezt javasolják a szakemberek.





























