Hírek

Megvan a kétmillió forint, Martinka utazhat Kijevbe

2008. január 15., 09:28
Összegyűlt a pénz Völgyi Martin második őssejt-beültetésére. Ezzel véget ért a Szombathelyi Televízió közel egy éves jótékonysági és kupakgyűjtési akciója. A hatéves kisfiú jól tudja, mi vár rá az ukrajnai klinikán, Martinka ugyanis az Önök jóvoltából már a második kezelésre utazhat ki Kijevbe.

A Szombathelyi Televízió által elindított akció során mintegy tíz tonna kupak gyűlt össze közel egy év alatt: A műanyag hulladékot például Debrecenben, Ausztriában, Szlovéniában is gyűjtötték a segítő szándékú emberek. A jótékonysági programsorozathoz csatlakoztak a szombathelyi amerikai focisták és az Unisex együttes, de számos, a nevüket a nyilvánosság előtt nem vállaló ember is adakozott a kisfiú gyógyulásáért. A szerkesztőség a kupakgyűjtési akció lezárásaként az adventi hetek alatt a Fő téri pavilonnál gyűjtötte az adományokat, ahol Önök több mint 750 ezer forintot dobtak be a becsületkasszába.

Völgyi Martin és nagymamája január 19-én, szombaton indulnak Ukrajnába, ahol Picskur professzor a kijevi klinikán elvégzi Martinkán a második őssejt-beültetést. Völgyi Martin családja és a Szombathelyi Televízió munkatársai köszönik mindenkinek, hogy adományaikkal és a kupakok gyűjtésével segítették a kisfiú kijevi gyógykezeléseit.

 

Gubás Gabi Agora Szombathely