Hírek

Derkovits-lakótelep - Esély a fejlődésre

2008. február 05., 11:33
Szociális célú fejlesztésre Szombathely városrészei közül leginkább a Derkovits-lakótelep szorul. Hogy mit is kell fejleszteni a lakótelepen - erről tartottak lakossági fórumot hétfőn este a Váci Mihály Általános Iskola ebédlőjében.

Az Európai Unió városrehabilitációra fordítandó pénzeiből kettő és fél milliárd forint jut Szombathelynek. Ennek 30 %-át a leginkább rászoruló városrész fejlesztésére fordíthatja az önkormányzat - mondta el a fórumon Szabó Gábor alpolgármester, aki szerint a fejlesztések irányaival kapcsolatban a lakosság véleményét is figyelembe kell venni.

Szabó Gábor - alpolgármester
"Ilyen fórumokon nyílik lehetőség arra, hogy a város vezetésére megbízó lakossággal megbeszéljük az igények és lehetőségek találkozását."

Hogy melyik a legrászorultabb városrész, erről tanulmány is készült. Eszerint figyelembe vették az alacsony iskolázottságot, a munkanélküliségi mutatókat, a szegénység és kirekesztettség mértékét és a lakókörnyezet minőségét. A 8.300 fős
Derkovits-lakótelep esetén három kritérium is egyezett, míg a piac környékére és az Ifjúsági lakótelepre kettő, a Joskar-Ola lakótelepre pedig csupán egy.

A 300 millió forintos fejlesztés terveiben panelfelújítás, zöld területek, sportpályák korszerűsítése és térfigyelő rendszer telepítése is szerepel. De szociális intézményfejlesztés is lehetséges. A terveket 2011-ig kell megvalósítani az unió szabályai szerint - hangzott el a fórumon.

 

 

Gubás Gabi Agora Szombathely