A korábbi évekhez viszonyítva az időjárástól függően országosan mintegy tíz százalékkal csökkent a pollenszennyezettség. Vas megye a pollenkoncentráció tekintetében közepesen fertőzött megyének számít.
Péterfia Éva - elnök, Parlagfűmentes Magyarországért Tárcaközi Bizottság
"Itt is, mint máshol az országban a külterületeken dominál a parlagfű. Ezek számítanak fertőzöttebbnek, viszont Szombathelyen sokkal több az allergiás beteg, mint az apró falvakban."
A parlagfűirtást az elmúlt évben négyszáz hektáron kellett elrendelni. Ez harmadával kevesebb, mint 2oo6-ban.
Dr. Káldy János - igazgató, Vas Megyei MGSZH Növény és- Talajvédelmi Igazgatóság
"Az ingatlanügyi hatóság jelzi nekünk a fertőzött területet és mi minden esetben növényvédelmi bírságot szabunk ki és közérdekű védelmet rendelünk el."
A bírság jelenleg húszezertől ötmillió forintig terjed. Az eddig kiszabott legmagasabb pénzbüntetés nyolcszázezer forint volt.





























