Hírek

Még nincs roham az okmányirodában

2008. június 11., 14:37
A nyár a nyaralás, és ezzel együtt az útlevél-kiváltás szezonja is. Az Okmányirodában egyelőre emiatt nincs tumultus. A sürgős eseteket soron kívül intézik, de érdemes még jóval a vakáció előtt utánanézni, meddig érvényes a dokumentum. A legtöbb európai országba egyébként már a kártyás személyi igazolvány is elég.

Nem kell aggódnia annak, aki nyaralni menne, de lejár az útlevele, és csak most kapott észbe. Jövő hétre ugyan már nem tud időpontot foglalni az Okmányirodában, de az utána következő héten még sok a szabad hely. A tavalyihoz képest egyelőre csak kisebb forgalomnövekedést vettek észre a hivatalban. Az új útlevél két héten belül megérkezik, de a sürgős esetekre is van megoldás.

Németh Adrienn - irodavezető, Okmányiroda
"Előfordulnak sürgős esetek, azokat soron kívül fogadjuk, ez esetben is öt munkanappal kell számolni, és ilyenkor az eljárási illeték dupla. Alapban egyébként 5 évre 6000 Ft, 10 évre 10 000 Ft az eljárási illeték."

Az Unión kívül utazóknak és a Horvátországba tartó 18 éven aluliaknak kell az útlevél. A többi szomszédos országba rendszerint a kártyás személyi igazolvány is elég. Ennek kiváltására sem kell sokat várni, és két héten belül ez is megérkezik. Időpontot foglalni személyesen, telefonon, vagy az interneten is lehet.

Gubás Gabi Agora Szombathely