Hírek

Heroinszállítmány bukott meg Röszkén

2008. június 30., 15:33
10,5 kg heroinra bukkantak egy személygépkocsiban Röszkénél a pénzügyőrök. A 150 milliós kábítószerszállítmányt lefoglalták, a horvát állampolgár ellen eljárást indítottak.

"A röszkei vámhivatalnál jelentkezett belépésre tegnap egy horvát állampolgárságú nő az általa vezetett német rendszámú személygépjárművel.

 A pénzügyőrök kérdésére a nő elmondta, hogy bejelenteni való árut nem visz magával. A pénzügyőrök az utas ideges viselkedése miatt tételes vizsgálat mellett döntöttek, amelynek során a jobboldali első ülés előtt található gyárilag kialakított rekeszben elrejtve, 20 csomagban, összesen 10,5 kg heroint találtak.

A Vám- és Pénzügyőrség a közel 150 millió forint értékű kábítószerszállítmányt lefoglalta, a horvát állampolgár ellen visszaélés kábítószerrel bűncselekmény megalapozott gyanúja miatt eljárást indított."

Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága

 

Gubás Gabi Agora Szombathely