Hírek

Pezsegjen az élet hétvégén is

2008. augusztus 05., 16:51
Ne csak a megújult Fő tér vonzza az embereket, hanem egy új hétvégi kereskedelmi rend bevezetésével legyen ismét pezsgő élet Szombathely belvárosában - ezzel a céllal hívta meg dr. Ipkovich György polgármester az érintett üzletek tulajdonosait egy fórumra. 80-90 kereskedő vett részt a tanácskozáson, a felszólalók kivétel nélkül a változtatás mellett foglaltak állást.

Az osztrák bevásárló turisták elmaradása és a városszéli kerekedelmi központok létrejötte új kihívásokkal szembesíti a belvárosi üzleteket. A talponmaradáshoz az önkormányzat is hozzá kíván járulni egy új program, a "szombathelyi szombat" beindításával.

A város a szombati parkolás díjmentessé tételével, kulturális programok rendezésével járulna hozzá a belváros szombati forgalmának emeléséhez. Cserébe azt várják a kereskedőktől, hogy a Szombathely-kártya tulajdonosainak különböző vásárlási kedvezményeket nyújtsanak. Emellett egy új, hosszabított nyitva tartási rend bevezetését is el kellene fogadniuk a kereskedőknek.

A kiosztott kérdőíveken jelezhetik a kereskedők az igényeiket, javaslataikat az önkormányzat felé. Miután ezek összegyűlnek, kidolgozzák az új szombati parkolási rendet. A tervek szerint az év utolsó három hónapjában kísérleti jelleggel elindul a belvárost népszerűsítő program. 


 

Gubás Gabi Agora Szombathely