Hírek

Klaszterbe tömörültek az informatikusok

2008. augusztus 26., 12:57
A régió 30 informatikai kisvállalkozása írt alá ma együttműködési megállapodást Szombathelyen. A részvételükkel létrejött klaszter biztosítja a hatékonyabb közös munka feltételeit, javul a kis cégek versenyképessége, és közösen nagyobb eséllyel pályázhatnak uniós forrásokra. Az utóbbi időben sorra jönnek létre hasonló klaszterek, például a Szombathelyi Televízió is ezt a módját választotta a régió médiumaival történő összefogásnak.

2000-ben jött létre az első szakmai klaszter a Nyugat-Dunántúlon, azóta pedig más-más szakmacsoportokban tovább bővül a kör. A résztvevő kisvállalkozások jó tapasztalatokról számoltak be, közösen ugyanis nagyobb hatékonysággal működnek, és lehetőségeik is szélesebbek. Ma az informatikai szektorban dolgozó cégek vezetői írtak alá együttműködést Szombathelyen.

A hálózati együttműködésé a jövő, hiszen egymagában nehezen maradhat versenyképes egy-egy vállalkozás - hangzott el az eseményen. Közös ajánlások megfogalmazásával a képzőintézmények felé közösen jelzik majd, milyen szakemberekre van igény az informatikai szektorban. A klaszter működtetését két éven át egy helyi menedzsment végzi, ehhez most nyújtanak be pályázatot a Regionális Operatív Program 25 milliós keretére.


 

Gubás Gabi Agora Szombathely