Hírek

Elbúcsúztak a német rendőrök

2008. szeptember 19., 17:02
Véget ért a németországi Hessen tartományból érkezett rendőrök vasi, tapasztalatszerző körútja. Ma délelőtt megyénk rendőrfőkapitánya búcsúztatta a két főfelügyelőt.

A két német rendőr a vasi főkapitányság minden szakterületébe bepillanthatott. Ma beszámoltak arról, hogy milyen eltéréseket tapasztaltak hazájuk és a magyar hatósági gyakorlat között. Elmondták, náluk a járőrök sokkal önállóbban intézkedhetnek, és úgy látják, hogy az itteni rendőrök nagyon fiatalok. A főkapitány elmondta, hogy a vasi rendőrök átlagéletkora 32 év, sajnos így csak kevés a valóban tapasztalt egyenruhás az utcán.

A két német főfelügyelő az IPA nemzetközi rendőrszervezet szombathelyi csoportjának meghívására töltött itt két hetet, most nem tapasztalatokkal, és itt kötött barátságokkal távoztak, hanem kézzel fogható emlékekkel is. A Szombathelyi Televízió munkatársa egy-egy Szombathely történetét bemutató DVD-vel ajándékozta meg őket.

 

 

Gubás Gabi Agora Szombathely