Hírek

Felavatták az erdészeti központot

2008. november 10., 08:40
Átadták a Sághy István Erdészeti Információs Központot. Az ünnepségen Kiss Péter kancelláriaminiszter hangsúlyozta, hogy a pénzügyi és gazdasági válság idején is fejleszteni kell. Szerinte a mostani beruházás azt is mutatja, hogy az a projekt lehet sikeres, amely kielégíti saját céljain kívül a társadalmi igényeket is. A központ ugyanis nem csak az erdészek továbbképzését szolgálja, hanem közelebb hozzák a városlakókhoz az erdőt, és a természet védelmének fontosságát.

A most átadott központ alapterülete 1400 négyzetméter, három szintjén konferenciaterem, kiállító és oktatóterem, valamint irodák találhatóak. A megnyitón Ipkovich György polgármester elismerően szólt az új létesítményről, szerinte most kerültek méltó helyükre a szombathelyi erdészek. A beruházás összesen 350 millió forintból valósult meg, ebből 100 milliót az ÁPV Zrt. fejlesztési forrásaiból finanszírozta. Az épület kivitelezésén kívül 45 millió forintba került a berendezés, 36 millióba a parkosítás. A beruházás sikeressége - a kancelláriaminiszter szerint - abban rejlik, hogy a társadalmi igény is megvan a környezettudatos gondolkodásra.

Az erdészek az erdőgazdálkodási feladatokon kívül oktatási célt is szánnak az épületnek. Ettől azt is remélik, hogy az erdész szakma népszerűsége is nő majd.

Az információs központ parkja, játszótere és tanösvényei ingyenesen látogathatóak, de egyelőre csak munkaidőben. Ám tervben van egy térmegfigyelő rendszer kiépítése is, amely egész napos nyitva tartást tesz majd lehetővé.


 

Gubás Gabi Agora Szombathely