Hírek

Kitörési lehetőségek a kiskereskedelemben

2008. november 05., 14:06
A globalizáció térhódítása óta évente két számjegyű növekedés volt tapasztalható a kereskedelmi forgalomban, ennek haszonélvezői elsősorban a multinacionális hálózatok voltak. A kiskereskedelmi forgalom fokozatosan csökkenő tendenciát mutat az unióban, így Magyarországon is. A kitörési lehetőségről tartottak ma tanácskozást a Vas Megyei Kereskedelmi és Iparkamarában.


Szombathelyen is komoly üzlethálózatok épültek ki az elmúlt években. Emiatt az árbevétel töredéke jutott a kiskereskedelmi egységeknek, miközben lényegesen nagyobb számban alkalmaznak munkaerőt. Mivel a kisvállalkozások a dömpingárakkal nem tudják felvenni a versenyt, talpon maradásukhoz a szakértők szerint szemléletváltásra van szükség.

Szombathelyen az egyik kitörési pont lehet a "Szombathelyi szombat" bevezetése - mondják a kereskedők. A boltok forgalmának a növekedését segítheti a hétvégi ingyenes parkolás, azonban a kereskedőknek is változtatniuk kell üzletpolitikájukon, hogy vonzóvá tegyék a belvárost a vevők számára.


 

Gubás Gabi Agora Szombathely