Idén is dömping van a különféle méretű és árú fenyőfélékből. A karácsonyfaárusok a hét eleje óta kínálják portékájukat a város több pontján. Abban mindannyian egyetértenek, hogy gyenge még a forgalom, a Vásárcsarnok melletti területen is inkább csak érdeklődőkkel találkoztunk reggel. Szenteste idén szerdára esik, így az emberek többsége legkorábban hétvégén viszi haza a karácsonyfát, amiből sokfélét lehet találni.
Avas István - árus
"Most a nemes a sláger. De hát kinek mit enged meg a pénztárcája, hát ez nagyban befolyásolja."
Az árusok szerint folytatódik az elmúlt évek tendenciája. Valószínűleg idén is lucfenyőből adnak el legtöbbet. A legnépszerűbb karácsonyfa fajta darabjáért nagyságtól függően 1-2000 forintot kérnek. Egyre többen keresik a különböző jegenyeféléket. A normann, valamint a most divatossá váló és a kereskedők szerint nagyon tartós kolorádói jegenyefenyő ára 5 ezer forintnál kezdődik.
Varga Péter - erdőművelési csoportvezető, Szombathelyi Erdészeti ZRt.
"A luc hiánycikk lett szinte, ezért nagyon fölment az ára, 8-900 Ft folyóméterenként, persze mire a piacra ér, ez megduplázódik."
A Szombathelyi Erdészet a tavalyihoz hasonló famennyiséget termel ki az ünnepekre. A kínálat nagy, az árak magasak, abban viszont a vásárlók idén sem reménykedhetnek, hogy az utolsó pillanatban olcsóbban hozzájuthatnak a karácsonyfához. A kereskedők azt mondják, ha nem sikerül az árut eladni, inkább hazaviszik és eltüzelik.





























