Hírek

Három gólos vereség Svédországban

2009. július 17., 12:01
3:0-ára kapott ki a Szombathelyi Haladás labdarúgó csapata tegnap este a svéd Elfsborg együttesétől Borasban az Európa Liga selejtezőjének második körében.

Kezdettől fogva mezőnyfölényben játszottak a hazaiak, az első tíz percben Rózsának kétszer is bravúrral kellett védenie. A védekezésre berendezkedett Haladás az első félidőben hatékonyan verte vissza ez svédek támadásait, főleg Tóth Péter játékának és Rózsa nagyszerű kapusteljesítményének köszönhetően. 0:0-ával vonultak szünetre a csapatok.

A második félidőben Oross megszerezhette volna a vezetést, ám a svéd kapus jól védett. Ezt követően nagyobb sebességre kapcsolatk a hazaiak, a 63. percben Svensson szerezte a vezető találatot.

A 82. percben Bajrami passzolt Ishizakihoz, aki hét méterről lőtt gólt. A harmadik találatot Avdic szerezte, ezzel az Elfsborg 3:0-ára kiütötte a Haladást.

A visszavágót jövő csütörtökön rendezik a Rohonci úti stadionban. A Halinak nem lesz könnyű dolga.

Forrás: Nemzeti Sport Online

Gubás Gabi Agora Szombathely