Hírek

Krízisalap a rászorulóknak

2009. augusztus 05., 17:50
Közel 6 milliárd forint gyűlt eddig össze azon a számlán, amelyet a szociálisan krízishelyzetbe került családok támogatására nyitottak. A rászorultak november 30-áig nyújthatják be kérelmüket 20 és 50 ezer forint közötti, vissza nem térítendő támogatásra. A nyomtatványokat hétfő óta lehet kitölteni. Szombathelyen is nagy az érdeklődés.


A kormány két hónapja hozta létre a krízisalapot, és a nyár folyamán már nagyon sokan érdeklődtek a feltételekről. Beadni azonban csak hétfő óta lehet az űrlapokat. Az irodavezető azt mondja, az elmúlt három napban közel harminc kérelmet adtak be a szombathelyiek.

Dr. Károlyi Ákos - irodavezető, PH Szociálpolitikai Iroda
"A kérelmező teendője annyi, hogy bejöjjön a polgármesteri hivatal harmadik emeletére, mi odaadjuk neki a formanyomtatványt, a mellékleteket kitölti és leadja a szociálpolitikai osztályon."

A krízisalapból azok részesülhetnek, akiknek családjában az egy főre jutó jövedelem nem éri el a minimálbért és a gazdasági válsághoz kapcsolódó okok miatt krízishelyzetbe kerültek. Ide tartozik az a helyzet, ha  a kérelmező szeptember 30-a óta elvesztette munkahelyét, törlesztőrészletei 20%-nál nagyobb mértékben emelkedtek, vagy jövedelme ugyanilyen mértékben csökkent. Nem kaphatnak az alapból támogatást a nyugdíjasok, illetve azok, akik az év folyamán 15 ezer forintnál nagyobb összegű átmeneti segélyt kaptak. Pozitív elbírálás esetén a hivatal továbbítja a kérelmet a nyugdíjbiztosítóhoz, a segélyt pedig a nyugdíjfolyósító igazgatóság utalja. A támogatásokat november 30-áig lehet igényelni.


 

Gubás Gabi Agora Szombathely