Hírek

A Savaria BC indulna a bajnokságban

2009. augusztus 26., 13:30
Egyelőre még nem tudni, indulhat-e az egy hónap múlva kezdődő női kosárlabda-bajnokságban a Savaria BC. A klub elküldte a nevezését az A-csoport küzdelmeire, de az induláshoz szükséges hivatalos papírok egy része még nem érkezett meg a szövetségbe. A jövő évi szezon sorsolását jövő kedden tartják.


Utolsó helyen végzett tavaly a női kosárlabda-bajnokság A-csoportjában a Savaria BC. A csapat mindössze egy győzelmet tudott szerezni a szezon folyamán, azonban így sem esett ki automatikusan, mert a feljutó csapatok nem vállalták a profi bajnokságban való indulást. Nyár elején szétszéledt a csapat, és az edző, Krasznai Milán is továbbállt. A klubvezetés ennek ellenére elküldte nevezését a szövetségbe, a jövő évi A-csoportos szereplésnek azonban vannak akadályai.

A 2009/2010-es bajnoki szezon sorsolását jövő kedden tartják a szövetségben. Bodrogváry Iván, az MKOSZ Női Tagozatának elnöke azt mondja, egyelőre 12 csapattal számolnak, közöttük azonban nincs ott a szombathelyi együttes. Az első osztályú bajnokság küzdelmei szeptember 26-án kezdődnek.


 

Gubás Gabi Agora Szombathely