Hírek

Közeleg halottak napja

2009. október 27., 12:09
Most van a legnagyobb roham a szombathelyi vásárcsarnokban a közelgő halottak napja miatt. A tavalyihoz hasonló áron hatalmas a kínálat virágokból, koszorúkból és mécsesekből.

A reggeli órákban ma alig lehetett parkolóhelyet találni a piac környékén. A legtöbben a közelgő mindenszentekre készülődnek, érdeklődnek az árak és a kínálat iránt.

Vámos Gyuláné
"1000-1200 forint között veszek mert sokat kell vennem egyszerre és ez nekem elég."

A fenyőtobozból, mohából vagy virágból készült koszorúkból nagy a kínálat. 400 és 4000 ezer forint közötti áron szinte minden kapható. A virágcsokrok és a szálas virágok - akárcsak tavaly - nagyságtól függően 200-400 forintba kerülnek.

Horváth Miklósné eladó
"Évek óta sajnos, az árak nem változnak. Nem tudunk emelni pedig az alapanyagok most már sokkal drágábbak."

Gyertyából, mécsesből is nagy a választék. Műanyag, üveg, rövid vagy hosszú égésú, fedeles vagy fedél nélküli, mérettől és szintől függően az ára 55-től 2 ezer forintig terjed. A hosszú hétvége óta már nagy a forgalom a szombathelyi temetőkben is. A vasárnapi ünnepre pedig szinte minden sírra kerül mécses és koszorú.

 

Gubás Gabi Agora Szombathely