Hírek

Vasi érmek a mesterfokú tornászbajnokságon

2009. november 25., 15:25
Hat érmet nyertek a Delfin SE tornászai a hétvégi mesterfokú országos bajnokságon.A csapat bronzérmet szerzett, az egyéni versenyben a legeredményesebb szombathelyi versenyző Csillag Tünde lett, aki az összetett versenyben szerzett bronzérme után megnyerte az ugrás szerenkénti döntőjét.

 A válogatott kerettag csillag Tünde magabiztosan versenyzett a kétnapos viadalon. Az egyéni összetettben a békéscsabai Böczögő Dorina és a Postás színeiben versenyző egykori klubtársa, Gombás Laura mögött lett harmadik. A vasárnapi szerenkénti döntőkben aztán összejött a várt aranyérem is. Tünde az ugrás döntője után állhatott fel a dobogó legfelső fokára, megelőzve Gombást és Böczögőt.

Az igazán örömteli meglepetést a szombathelyi klub reményteljes fiatal versenyzői okozták. Jelencsics Dorina és Rédl Roxána egyaránt harmadik lett a szerenkénti döntők során. Dorina a talaj, Roxána pedig a  felemás korlát döntője után vehetett át bronzérmet.

A szombathelyi klub ötödik érmét a mindössze 12 éves Tóth Fanni szerezte, aki nagy meglepetésre harmadik lett gerendán. Összességében a Delfin SE versenyzői hat éremmel gazdagították gyűjteményüket.

A tornászidénynek lassan vége, bár a szombathelyi csapat hétvégén Klagenfurtba látogat egy nemzetközi versenyre, Rédl Roxána pedig meghívást kapott a decemberben Dohában rendezendő Gimnasiádére, ahol a világ legjobb diáksportolói versenyeznek egymással négy sportágban.

 

 


 

Gubás Gabi Agora Szombathely