Hírek

Bontják a Fő téri karácsonyfát - Rövid hírek

2010. január 07., 14:20
Egy rászoruló család kapja meg a szétdarabolt Fő téri karácsonyfát; tibeti hangmasszázs-terápián vettek részt ma az ovisok; bontják a Körmendi út sarkán álló épületet. Rövid híreink:


Viselkedési, kommunikációs problémákra, tanulási nehézségek kezelésére is alkalmas a tibeti hangmasszázs-terápia. Ma délelőtt ép és sajátos nevelési igényű óvodások számára tartottak foglalkozást ezzel a módszerrel. Az AGORA Kulturális és Turisztikai Központ tavaly nyert el 41 millió forintot a TÁMOP program keretében kompetenciafejlesztésre, ennek egyik része a mostani terápiás foglalkozás, melyet Radnai Zsuzsa vezetett.

Ma délután ledöntötték és darabokra vágták a Fő téri karácsonyfát. A díszeket a tűzoltók segítségével szedték le róla. A fenyőt a SZOVA által megbízott cég munkatársai fűrészelték szét. A mintegy négy köbméternyi faanyagot egy szombathelyi rászoruló család kapja. Hamarosan elkezdik lebontani a karácsonyi díszkivilágítás elemeit is. A fényfüzérek karbantartást követően az önkormányzat raktárában várják az idei karácsonyt.

Megkezdték a Körmendi út sarkán álló épület bontását. Az itt lakókat már korábban átköltöztette az önkormányzat más bérlakásokba, a területet pedig 36 millió forintért eladták egy ingatlanfejlesztő cégnek. Hamarosan egy többemeletes társasházat építenek ide.

 

 

 


 

Gubás Gabi Agora Szombathely