Hírek

2015 a talajok nemzetközi éve az ENSZ közgyűlés döntése értelmében

2015. február 10., 14:55

Ennek apropóján tartották konferenciát  a vasi agrárium szereplői. Szó volt a repce védelméről, a termőföld tápanyagutánpótlásával kapcsolatos problémákról és a raktári kártevőkről.

2015 a talajok nemzetközi éve az ENSZ közgyűlés döntése értelmében

Egészséges talajokat az egészséges életért – ez a mottója a kétnapos rendezvénysorozatnak. A program célja, hogy felhívja a figyelmet a tudatos és fenntartható talajművelés és tápanyag-gazdálkodás fontosságára. A termőföld Magyarország egyik legfontosabb természeti kincse, ennek védelme létfontosságú – mondta köszöntőjében Harangozó Bertalan kormánymegbízott.

Harangozó Bertalan – kormánymegbízott
„Az elmúlt években a termőföld védelme a társadalom számára nem igazán volt reflektorfénybe helyezve. A fogyasztói társadalom el van foglalva a maga mindennapi fogyasztói kérdéseivel és igazából stratégiai kérdésekkel ritkán szembesül.”

Az eseményen elhangzott, hogy a termőföld védelme az élelmiszerlánc első és egyik legfontosabb eleme. Szalkai Gábor tájékoztatása szerint a kormány 2012-ben fogadta el az élelmiszerlánc-biztonsági stratégiát, ami a következő tíz évre határoz meg feladatokat. Ezek egyike, hogy egészséges termőföldből kiváló minőségű és megfelelő mennyiségű élelmiszer kerüljön az élelmiszerboltok polcaira.

Szalkai Gábor – főosztályvezető helyettes, FM Élelmiszerlánc Felügyeleti Főosztály
„Lehetőleg ez az élelmiszer hazai legyen és ne essünk a csapdájába az olcsó import, esetleg silányabb minőségű élelmiszereknek. Úgy gondolom, hogy mindenkitől tudatoságot és felelősséget várhat el nemcsak a kormány, hanem mindenki saját magával szemben.”

Az eseményen elhangzott: az élelmiszer az elsődleges orvosság, azok vagyunk, amit megeszünk. Ezért is fontos, hogy ne rontsuk a termőföld minőségét, hiszen így tudjuk csak megőrizni termőképességét.