
250 éves az állatorvosképzés. Franciaországban jött létre az első intézmény abban az időszakban, amikor Európában pusztító járványok tizedelték a marha- és a katonailag is fontos lóállományt. Néhány évvel később Pesten is megalapították az ún. baromorvoslási intézményt, Tolnay Sándor irányításával.
Prof. dr. Rusvai Miklós - dékánhelyettes, Állatorvostudományi Kar
"A fertőző és parazitás megbetegedések elleni védekezést oktatott az intézményében."
Tolnay Sándor nemcsak a szakemberképzésben volt úttörő. Számos szakkönyvet írt és küzdött azért is, hogy az oktatás magyar nyelvű legyen. Ma az állatorvosi egyetem hallgatóinak nagyobb hányada külföldről érkezik, az ott szerzett diplomát világszerte elfogadják. Vas megyében 60 állatorvos tevékenykedik, egy részük az egyre inkább előtérbe kerülő élelmiszerbiztonság területén végez hatósági munkát.
Dr. Sélley Erzsébet - igazgató főállatorvos, Kormányhivatal
"A végzős hallgatók is inkább a kisállat praxisban kívánnak elhelyezkedni, kevés, aki haszonállattal foglalkozik."
Köszöntőjében Harangozó Bertalan kormánymegbízott kiemelte, az állatorvosoknak fontos szerep jut majd a magyar agrárium, a vidék megújításában, melynek allappilére lesz a családi gazdaságok megerősítése is.





























