29 ponttal verte a Falco a Paksot

2012. október 26., 18:11

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság ötödik fordulójának csúcsrangadóján a három győzelemmel és egy vereséggel álló SZOVA-Trend Optika KC Szombathely a hasonló mutatókkal rendelkező Atomerőmű SE csapatát fogadta közel 2 ezer néző előtt az Aréna Savariában.

A paksiak győzelmi esélyeit jelentős mértékben csökkentette az a tény, hogy két meghatározó játékosuk, Kámán Tamás és Lorenzo Williams sem tudta vállalni a játékot sérülés illetve betegség miatt. Így aztán senkit sem ért meglepetésként, hogy a vasiak indították jobban a derbit: Kálmán találatainak köszönhetően pillanatok alatt elléptek 9:2-re. A vendégek megpróbálták rendezni soraikat, ám az ötödik percben Jancsikin triplája után már 17:8-ra vezetett Bencze Tamás együttese. A nyitónegyed végén sikerült egy picit szűkíteniük a különbségen az atomvárosiaknak, így 10 percnyi játék után 24:19 állt az eredményjelzőn. A második játékrész elején Idlet találataival tartotta a lépést az Atomerőmű a sárga-feketékkel, ám azt a félidő hajrájában már a vendégek centere sem tudta megakadályozni, hogy a sárga-feketék tíz pontnál is jelentősebb előnyre tegyenek szert: a csapatok 52:38-nál vonulhattak a nagy szünetre.  Fordulást követően a remekül játszó Jancsikin egy újabb triplával adott jelt arra a hazai rohamra, mely végül el is döntötte a mérkőzés sorsát. A zárójátékrészre így csak egyetlen jelentős kérdés maradt, mégpedig az, hogy eléri-e  a 100 pontot a hazai gárda. Erre Michael Fey adta meg a választ, amikor a hajrá perceiben besuvasztotta a vendégek gyűrűjébe az ominózus 100. pontot jelentő középtávoli dobását. A találkozót végül a vártnál jóval jelentősebb különbséggel 106:77-re nyerte meg Bencze Tamás legénysége. Újabb sikerüknek köszönhetően a sárga-feketék továbbra is a bajnokság  közvetlen élmezőnyében állomásoznak. A SZOVA-Trend Optika KC a pontvadászat hatodik körében november 1-jén, csütörtökön  18 óra 45 perckor a megyei rivális Körmend otthonában lép pályára. A szokatlan időpontot a SPORTKLUB Televízió élő közvetítése indokolja.