Hírek

9 szombathelyi óvoda pályázott a Nemzeti Ovi-Foci Programban

2014. május 20., 17:40

Siker esetén műfüves labdarúgópálya épülhet az óvodák mellett. Az ovi-foci program célja hosszú távon a sportos és egészséges életre nevelés.

9 szombathelyi óvoda pályázott a Nemzeti Ovi-Foci Programban

Az Illés Akadémia műfüves pályáján fociznak szombathelyi ovisok. Rendszeresek az ilyen edzések, azonban könnyebben és még több ovist tudnának megmozgatni az óvónők, ha helyben, az óvodák mellett épülhetnének pályák.

Gyabronka Magdolna – óvónő, Pipitér Óvoda
„Nagyon örülnénk, mivelhogy az óvodában nincsen ilyen lehetőség. Szeretnénk, hogyha lenne olyan pályánk, hogy a gyerekekkel mindenféle labdajátékot tudnánk játszani és ennek nagyon örülnénk.”

Az úgy nevezett „Nemzeti Ovi-Foci Program” keretében pályázott kilnec szombathelyi óvoda. A Magyar Labdarúgó Szövetség dönt majd a kedvezményezettekről. Az oviknak nem kerül majd pénzbe a pálya, az önerőt ugyanis a szombathelyi önkormányzat finanszírozza. Heteken belül eldőlhet, hogy mely intézmények a kedvezményezettek.

Lazáry Viktor – alpolgármester
„Én bízom benne, hogy még a nyár elején, vagy legkésőbb a nyár folyamán ezek a döntések megszületnek, mi pedig az önerőt rendelkezésre fogjuk bocsátani. Abban reménykedünk, hogy mind a kilenc óvoda pályázata nyerni fog és mind a kilenc ovi focis, multifunkciós sportpályáját meg tudjuk építeni az óvodákban.”

A nyertes pályázatok nem csak a pályaépítést jelentik, hanem azt is, hogy az óvónők szakirányú képzést kapnak. A nemzeti ovi-foci program célja a kicsik mozgáskultúrájának fejlesztése, és az egészséges életmódra nevelés.