Hírek

A júniusi közgyűlés értékelése

2013. június 20., 18:53

Több mint 60 napirendi pontot tárgyaltak a képviselők a nyári szünet előtti utolsó közgyűlésen. Többet, pályázati határidők miatt, sürgősséggel. Beszámolót hallgattak meg a politikusok a város közbiztonsági helyzetéről, döntöttek ingatlanok eladásáról, üresen álló ingatlanok meghirdetéséről.

A júniusi közgyűlés értékelése

Az elmúlt évek legkomolyabb szakmai anyagának nevezte Balassa Péter a város településfejlesztési startégiájáról szóló, 650 oldalas dokumentumot. A Jobbikos képviselő szerint a jövőbeni fejlesztéseknél ez jó kiindulási alap lehet. Szombathely nyugodt város, derült ki a közbiztonsági jelentésből, de a politikus szerint aggasztó, hogy a lakásbetörések száma 43%-kal emelkedett. Nem ért egyet a képviselő az ingatlanok eladásával.Véleménye szerint vannak olyan frekventált helyen lévő ingatlanok amiket nem lenne szabad eladni. Eredménytelenül zárult a Szova vezérigazgatói posztjára kiírt pályázat, mondta a képviselő. Bizottsági ülésen több jelöltet is meghallgattak, de nem találtak alkalmas szakembert.

Az LMP-nek köszönhető, hogy a családi napköziket is elfogadják óvodai teljesítésként, mondta Horvát Zoltán. Az Egyesített Bölcsődei Intézmény is működtet majd ilyet. A gond csak az, hogy a normatívát elvonta a kormányzat, így jelenleg minden terhet a szülőknek kell viselni. Az LMP ősszel kezdeményezni fogja a Parlamentben ennek megváltoztatását. Nem ért egyet a volt Szent-Györgyi Albert Szakközépiskola épületének eladásával Horváth Zoltán. Az LMP-s képvisleő szerint főként amiatt érthetetlen az ingatlan meghirdetése miután az Országos Horvát Önkormányzat Szombathelyen szeretne középiskolát alapítani és éppen ezt az épületet találták erre a célra alkalmasnak. Lesz Zanaton focipálya, de meg kell gondolni, hogy mi legyen az Építők pályával.

A Fő téri ingatlanok eladását ellenzi az MSZP-SZTKE frakció, mivel ezek bérbe is adhatók, mondta Németh Kálmán. A képviselő kitért arra is, hogy várhatóan ősztől változni fog a közműbontások utáni járda-és úthelyreállításokra vonatkozó önkormányzati rendelet. Ennek köszönhetően talán többen csatlakoznak majd a szennyvízhálózatra.  A lakossági hulladékgyűjtésre vonatkozó előírások változása kihívás elé állítja a Szova-t, mondta Németh Kálmán. A képviselő kitért arra is, hogy frakciójuk információi szerint Vép és Táplánszentkereszt között is tervben van egy biomasszaerőmű építése. Ez jelentős mértékben biztosítani tudná a városi távhőszolgáltatást, ráadásul rendelkezik nagy mennyiségű faalapanyaggal is.  Hogyan tovább a Grenorral, tette fel a kérdést Németh Kálmán.  

A gázkészülék felülvizsgálatok határidejének meghosszabbítását kéri a város a kormánytól, mondta Szakály Gábor. A FIDESZ-KDNP frakcióvezetője kitért  arra, hogy az Újperinti-tónál minél több új, minőségi horgászhelyet szeretnének kialakítani, mivel a Csónakázó-tó környezetének átalakításával ezek száma itt csökkenni fog. A külföldiek szeretik Szombathelyt, biztonságos városnak tartják, emelt ki részleteket a közbiztonsági jelentésből Szakály Gábor, aki elmondta: zajlik a közterületi kamerarendszer fejlesztése. Nagy az érdeklődés az üresen álló önkormányzati lakásokra, üzletekre, utalt az ingatlaneladásokra a frakcióvezető.  A befolyó bevételeket fejlesztésekre fordítják.