
Múltidéző kiállítás nyílt annak emlékére, hogy éppen 60 éve, 1966. május 29-én nyílt meg a KRESZ park. A létesítmény építését és későbbi mindennapjait bemutató fotók az AGORA és Spiegler Tibor helytörténeti gyűjtő archívumából származnak, de meg lehet nézni az egyik első pedálos kisautót is, ami anno a járműjavítóban készült. A gyűjtemény sokakban szép emlékeket ébresztett, László Győző alpolgármester és Rápli Róbert is szívesen nosztalgiázott.
Rápli Róbert - országgyűlési képviselő
"Akárkinek az ötlete volt, egy zseni volt. Fantasztikus találmány volt, ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy azóta is megtöltik a gyerekek a parkot."
Az esemény megnyitóján elhangzott: a park tervezője minden bizonnyal Tóth Ferenc építőmérnök volt, aki egyedülálló munkát végzett, hiszen akkoriban még nem létezett hasonló az országban. 600 méter hosszú útvonalon lehet játékosan tanulni a közlekedés alapjait a mai napig. A létesítmény néhány éve 500 millió forint uniós ból teljesen megújult.
"Hatlábú hétpöttyös katica."
Május utolsó vasárnapja nemzetközi gyermeknap, ez alkalomból a bőség zavara fogadta a családokat az árnyas fák alatt. Számtalan játék és kézműves foglalkozás közül lehetett választani.
Orosz Zsuzsanna - közművelődési szakember, AGORA
"Egészen a kicsi babáktól a nagyokig mindenki megtalálja a számára érdekes játékot, ezen kívül busz, tűzoltóautó, versenyautó várja az érdeklődőket és rengeteg kézműves foglalkozás. Eloszlik a tömeg, de mindenhol telt ház van hálistennek."
A gazdag kínálat rengeteg látogatót vonzott.
Erdei Krisztián
"Régi gyerekkorunk színhelye volt a KRESZ park, ahol még hajtottuk a kis pedálos járműveket. Jó programokat láttunk, meg várjuk a bábszínházat."
Kosztolánczyné Edit
"A gyerekek miatt jöttünk, jó a program. Mit próbáltak ki eddig. A kézlenyomatot és a busz oldalára festettek."
A Kezes-lábas játszóház energiabringás élményeiben a család apraja-nagyja részesülhetett.
Regényi Szabolcs - egyetemi hallgató
"Ezek mind olyan játékok, amelyek bicikli-meghajtással működnek, és ezek mind felajánlott biciklik, amelyek ki lettek volna kukázva, így újra tudtuk hasznosítani őket. Mindenféle játék van, némelyeknél ha meghajtod a biciklit, az áramot generál, és azzal lehet működtetni kisvasutat, masszázsfotelt."
Játékosan is megközelíthető a természettudományok világa - ezt bizonyította a szabadtéri játszóház.
Gyenes János - a kiállítás vezetője
"Interaktív eszközök, interaktív kiállítás és játékok, mindent ki lehet próbálni, mindent meg lehet nézni, és az ismereteket játékosan lehet magunkba szívni ezek segítségével."
Ki lehetett próbálni egy rallyautó vezetőülését, kézlenyomatokkal díszíthették a gyerekek egy Blaguss busz oldalát, és a legügyesebbek akadálypályát is teljesíthettek.
Baán Máté és Szabó Ádám labdazsonglőr-bemutatója után bábszínházi előadás következett, amit az érkező zápor miatt már a rendezvénysátor alatt tartottak meg.































