Hírek

Ayala előadás - szerdán délután a Váci Mihály Utcai Idősek Klubjában járt

2022. szeptember 29., 16:40

Az idősek sérelmére elkövetett bűncselekmények és a balesetek megelőzése címmel tart országos előadássorozatot Illés István - művésznevén Ayala - nyugdíjas klubokban, szociális otthonokban. 11 alkalommal Vas megyei településekre is ellátogat, hogy felhívja az idősek figyelmét a rájuk leselkedő veszélyekre. Szerdán délután a Váci Mihály Utcai Idősek Klubjában járt.

Ayala előadás - szerdán délután a Váci Mihály Utcai Idősek Klubjában járt

Több mint 30-an hallgatták a könnyed stílusú, sok-sok poénnal fűszerezett előadást. Illés István nyugalmazott rendőrként és humoristaként is ismert, fellépésein garantált a jókedv, miközben a résztvevők hasznos információkkal is gazdagodnak. Az egyórás előadás első felében olyan tipikus, időseket érintő bűncselekményekről beszélt mint a besurranás, az unokázós csalók vagy a pénzváltással kapcsolatos átverések. Kell egy egészséges gyanakvás, nem szabad hinni a kellemes stílusú, udvarias idegeneknek, zárni kell az ajtókat, kertkapukat - erre hívta fel a figyelmet. Szó esett a banki csalásokról is, és arról, hogyan kerülhetők el a közúti balesetek időskorban, amikor már tompábbak a reflexek. Az előadás második felében Ayala humoros történetekkel és slágerekkel szórakoztatta a hallgatóságot.

Illés István "Ayala" - ny. r. ezredes, humorista
"A bűnözői társadalom egy rétege rászállt az idősekre, hiszékenyebbek, gyengébbek, könnyebben támadhatók. Több módszerrel is folyik ez a bűnmegelőzési munka, az enyém különleges, mint rendőrtiszt és humorista a kettőt egybefontam, és meggyőződésem, hogy akkor érnek célba az óvó gondolatok, ha azt jókedvvel, jó hangulattal, közös énekléssel, de mindig visszatérve az alapgondolatra, hogy vigyázz magadra, mert veled is előfordulhat."
 

Gubás Gabi Agora Szombathely