Hírek

Az autizmus világnapja

2011. április 01., 15:30
Április 2. az autizmus világnapja. Ma már egyre több a felismert beteg és sokoldalú a terápia lehetősége is. Erre hívja fel a figyelmet az a világméretű kampány, aminek keretében  a napokban számos középületet világítanak meg kék fénnyel.
Az autizmus világnapja

 Szombathelyen a korai fejlesztéstől egészen a munkavállalásig biztosított az autisták speciális ellátása. Az érintett családok pedig alapítványi segítséggel juthatnak minél szélesebb körű információhoz.

Hédi 3 éve él a Holnap Házában. Bár épp a pihenőidejét tölti, szívesen veszi ki a részét a lakóotthon körüli tennivalókból. Azt mondja, sok érdekes dolog történik itt.Az otthonban most 9-en élnek. Nekik szakemberek segítenek, ha kell, és rendszeresek a fejlesztő foglalkozások is. Néhányan irodai kisegítő feladatokat is végeznek, Hédi pedig a Savaria Nett-Packból kap munkát. Az otthont is működtető Esőemberke Alapítvány egyik célja, hogy az autisták minél teljesebb életet élhessenek. Vas megyében 50 családdal tartanak kapcsolatot.


Nádorné Vörös Ibolya - kuratóriumi elnök, Esőemberke Alapítvány
"Idehívunk budapesti neves szakembereket, szülőtréningeket, képzéseket szervezünk, hozzuk az információkat, tanácsadással segítjük a családokat."


Az Aranyhíd iskolában összevont csoportban oktatják a különböző életkorú autista gyerekeket. Itt lehetőség van arra, hogy önálló tanrend szerint haladjanak, és nagy hangsúlyt helyeznek az egyéni fejlesztésre is.
Az Aranyhíd Oktatási Központ Micimackó óvodájában szeptember óta működik autista csoport, itt 8 kisgyerekkel foglalkoznak a pedagógusok.

Horváth Róbert - igazgató, Aranyhíd központ
"Kolléganőink elvégezték a megfelelő továbbképzést, átalakítottuk a termet, hogy megfelelő egyéni foglalkoztató termet tudjunk kialakítani."


Az Autizmus Világnapja erre a kommunikáció, a társas kapcsolatok és az értelmi képesség területén változatos tünetekkel jelentkező problémára hívja fel a figyelemet. Néhány Fő téri kirakatban néhány napig esténként kék fény világít.


Gubás Gabi Agora Szombathely