
Itt, a városháza földszinti tárgyalójában adják át a Szent Márton-kártyákat. Utcákra bontva sorakoznak a dobozok, azokban a névre szóló küldemények. Minden szombathelyihez becsengettek a napokban, akit nem találtak otthon, az átveheti a kártyát itt, a hivatalban. Összesen 80ezer ember kapja meg a kedvezményekre jogosító okmányt.
Vannak, akiknek Puskás Tivadar adja át a kártyát. Veres András megyéspüspök 8 éve szombathelyi lakos, neki is személyesen vitte el a polgármester az okmányt. Csütörtökön tartották az átadást a sajtó nyilvánossága előtt.
Puskás Tivadar – polgármester
„Azt kívánom, hogy ez a kártya is a szombathelyi identitásunkat, a Szent Márton eszmeiségünket fokozza és a Szent Márton eszmeiséget megfelelően gondozzuk továbbra is.”
A Szent Márton-kártyával számos önkormányzati intézmény szolgáltatásai olcsóbban vehetők igénybe, a kedvezményt nyújtó cégek sora várhatóan folyamatosan bővül, lehet, hogy a Szombathelyi Egyházmegyével is.
Veres András – megyéspüspök
„Magam részéről kezdeményezni kívánom, hogy intézményeink, a kincstár, könyvtár csatlakozzon ehhez, hiszen ezzel is hozzá tudunk járulni ahhoz, hogy maguknak a szombathelyieknek legyen fölfedezési lehetőségük, hiszen amikor a könyvtárat megnyitottuk, akkor kiderült, hogy sokan a helybeliek közül sem ismerik a könyvtárunkat, ami viszont hatalmas értéket képvisel, úgy gondolom, a nemzet kulturális kincsei között.”
Az elfogadóhelyek listája folyamatosan frissül az interneten, és olvasható a Szombathelyi7 című önkormányzati hetilapban is. A Szent Márton-kártya által biztosított kedvezmények július 1-től vehetőek igénybe.





























