MNB
MNB - 2

Emlékezetesen búcsúzott szurkolóitól a Szombathelyi Haladás

2022. november 29., 15:52

A közönségszórakoztató összecsapáson 10 gólnak és vasi győzelemnek tapsolhattak a sportkomplexumba kilátogató nézők.

Idei utolsó hazai bajnoki mérkőzésén a sereghajtó Kozámislenyt fogadta a Szombathelyi Haladás. Volt miért hajtani a vasi labdarúgóknak, hiszen a legutóbbi három Merkantil Bank Liga mérkőzésen csak 2 pontot tudtak szerezni. Ezúttal viszont alaposan kitett magáért a zöld-fehér támadósor. Már a második percben az ősz egyik legjobb szombathelyi játékosa, Rácz Barnabás villant, akit csak szabálytalan körülmények között tudtak megállítani a vendég védők. A jogosan megítélt büntetőt a sértett értékesítette. A vezetés birtokában átadta a területet a Haladás, ám ez gyorsan megbosszulta magát. A 17. percben egyenlített Horváth révén a Kozármisleny, de ez az eredmény is csak átmenetinek bizonyult. Postafordultával jött a válasz: egy tetszetős ellentámadás végén Molnár juttatta ismét előnyhöz a vasi gárdát. A védekezést feladva mindkét csapat a támadójátékra helyezte a hangsúlyt. Ebből a versenyfutásból is a szombathelyiek jöttek ki jobban. Doktorics, Derekas és Molnár Rajmund találataira csak Nagy tudott felelni. A félidőben 5-2 állt az eredményjelzőn. A második játékrészben visszavett az iramból a házigazda. Derekas Zoltán második góljával azért még növelni tudta előnyét a Haladás az 54. percben. A hátralévő időben a Kozármisleny próbálta faragni a különbséget. Bartha és Szabó találatával csak kozmetikázni tudott az eredményen a vendég együttes. A Szombathelyi Haladás támadói remek napot fogtak ki, megérdemelten győztek 6-4-re. Sikerének köszönhetően a nyolcadik helyről vághat neki a vasi alakulat a következő fordulónak. Szombaton a feljutásra pályázó listavezető Diósgyőr otthonába látogatnak Rácz Barnabásék. Az összecsapást 13 órakor rendezik a miskolci stadionban.