Hírek

Emléktáblát avatnak Gazdag Erzsi tiszteletére utolsó lakhelyén

2012. július 25., 17:18

Májusban jelent meg a Híres szombathelyi nők című könysorozat első kötete, amelyet Gazdag Erzsi emlékének szenteltek. Az idén felavatásra kerülő emléktábla elkészítésére nyilvános képzőművészeti pályázatot írt ki a Szombathelyi Szépítő Egyesület, s a nyertes pályamű a tervek szerint november 14-én, a költőnő születésének 100. évfordulóján kerül majd a helyére.

Emléktáblát avatnak Gazdag Erzsi tiszteletére utolsó lakhelyén

Gazdag Erzsi 1974-ben költözött ebbe a Petőfi Sándor utcai társasházba. Itt élt egészen haláláig, 1987-ig.

"Ebben a lakásban lakott a Gazdag Erzsi, az 5-ös számú lakásban."

A házban úgy emlékeznek rá, sok időt töltött gyerekek között a város óvodáiban, de zárkózottan élt.

Csidei Katalin
Vannak még elég régi lakók ebben a házban, akik együtt költöztek ővele, és végül is őtőlük hallottam, hogy elég zárkózott típus volt, nagyon szerette a gyerekeket, de ennek ellenére, ha a téren itt zajongtak a gyerekek, meg hangosak voltak, mindig kiszólt, mert azt mondta, hogy akkor itt nem tudott dolgozni.

Szombathelyen eddig egy utca és egy óvoda őrzi a József Attila-díjas költőnő emlékét, de a Szépítő Egyesület kezdeményezésére ősszel emléktábla kerülhet a ház falára. Elkészítésére pályázatot írtak ki.

Kőszegfalviné Pajor Klára elnök, Szombathelyi Szépítő Egyesület
Akik a Művészeti Szakközépiskolába járnak, azoknak a a munkájára is számítunk, és ennek a pályázatnak a lényege az, hogy október végéig kész is kell lenni az emléktáblának, mert november 14-én az évforduló alkalmából szeretnénk ezt avatni.

A város is szeretné, ha Gazdag Erzsi és Szombathely neve jobban összekapcsoldódna, ezért az emléktábla engedélyezését soron kívüli ügyintézéssel segítik.

Dr. Takátsné Dr. Tenki Mária tanácsnok
Természetesen a Szhelyi Szépítő Egyesületnek a szükséges bürokratikus lépéseket meg kell tenni, az előzetes kérelmet már benyújtották, most a pályázatot követően megjelenik, hogy milyen helyre, milyen táblát szeretnének, és ezt követően történik majd az elbírálása, és természetesen az avatási ünepség szervezése.

Az emléktáblára kiírt pályázat a napokban felkerül a Szépítő Egyesület honlapjára.

Gubás Gabi Agora Szombathely