Értékes bajnoki pont Paksról

2013. április 02., 17:43

Zsinórban hetedik mérkőzésén maradt veretlen a Szombathelyi Haladás NB I-es labdarúgócsapata: a vasi zöld-fehérek Pakson játszottak 0:0-ás döntetlen. Artner Tamás alakulata az újabb pontszerzésnek köszönhetően a tabella 10. helyén áll.

Az NB I-es labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában Pakson vendégszerepelt a Szombathelyi Haladás futballcsapata. A mérkőzést mély talajú pályán kezdték a küzdő felek, mivel a derbit megelőző napon még 20 centiméteres hótakaró borította a gyepszőnyeget. Al mostoha körülmények aztán a meccsre is rányomták a bélyegüket, ugyanis az első valamire való helyzetre közel 40 percet kellett várnia a 3-400 fagyoskodó szurkolónak. Ekkor Hefler jobb oldali szögletét Szabó bólintotta 10 méterről kapura, ám a gólvonalon álló Radó fejjel tisztázni tudott. A 0:0-ára végződő első félidőt követően sem nagyon pörögtek fel az események: inkább küzdelem folyt a pályán, mint játék. A Haladás először a találkozó 79. percében veszélyeztette a hazaiak kapuját, amikor Halmosi emelését paskolta szögletre Csernyánszky. A sarokrúgás után pedig Radó került kecsegtető helyzetbe, ám 17 méterről elvétette a bal felső sarkot. . A paksiak kontrájának végén Könyves átadását követően Vayer találta magát 100 százalékos ziccerben, ám 4 méterről sem tudott Rózsa hálójába találni. A mérkőzés utolsó pillanatában Halmosi dönthette volna el a három pont sorsát, de éles szögből az oldalhálóba bombázott. A 0:0-ás döntetlennek köszönhetően a Haladás már hét meccs óta veretlen és 26 pontjával a tabella tizedik helyén áll. Artner Tamás együttese szombaton 16 órakor a Ferencváros együttesét fogadja a Rohonci úton.